Strona główna Sporty zimowe Puchar Świata Zakopane – znamy listę startową kwalifikacji!

Puchar Świata Zakopane – znamy listę startową kwalifikacji!

0

63 zawodników wystąpi w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Na liście startowej bogate grono reprezentantów Polski! 

Szaleństwo pod Tatrami czas zacząć. Bilety na Puchar Świata w Zakopanem zostały w całości wyprzedane. Na trybunach pojawi się około 25 tysięcy fanów.

Oprócz kadry A, szansę występu na skoczni im. Adama Małysza otrzymało 3 zawodników kadry B. Są to Adam Niżnik, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała, którzy ruszą z numerem 1., 2. i 3.

Na pucharowej rywalizacji wraca Jakub Wolny, który po wolnych treningach w Zakopanem wraca do dobrej dyspozycji. Mistrz świata juniorów z 2014 roku ruszy z numerem 24.

Z numerem 26. i 27. zaprezentują się Stefan Hula i Maciej Kot. Nasze eksportowa trójka, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, skakać będą z numerem 50., 58. i 60.

Na starcie nie brakuje też najlepszych skoczków klasyfikacji generalnej – Ryoyu Kobayashiego (Japonia), Stefana Krafta (Austria) i lidera Pucharu Świata, Niemca – Karla Geigera.

Oprócz dziewięciu reprezentantów Polski, w Zakopanem wezmą udział przedstawiciele Estonii (2), Ukrainy (2), Czech (4), Finlandii (2), Kazachstanu (2), USA (2), Rosji (4), Norwegii (6), Szwajcarii (4), Bułgarii (1), Kanady (1), Słowenii (6), Niemiec (6), Japonii (6) i Austrii (6). http://credit-n.ru/oformit-kredit-online.html

Komentarze