WTA Pekin: Radwańska w ćwierćfinale po jednym secie!

7 paź 2015, 11:50

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w Pekinie. Jej rywalka, Madison Keys po przegranym pierwszym secie 3:6 skreczowała.

Było to już szóste spotkanie tych tenisistek. Do dziś, cztery zwycięstwa odniosła Radwańska. Keys wygrała jedno spotkanie, w tegorocznym US Open. W drodze do 1/8 finału Polka pokonała Coco Vandeweghe ze Stanów Zjednoczonych i Monę Barthel z Niemiec. Amerykanka natomiast poradziła sobie z Francuzką Kristiną Mladenovic i Ukrainką Kateryną Bondarenko.

Polka dobrze rozpoczęła spotkanie. Najpierw utrzymała swoje podanie, a później przełamała Amerykankę, dzięki czemu prowadziła 2:0. Później Keys odrobiła przełamanie, jednak kolejne dwa gemy padły łupem krakowianki. Kolejne dwa gemy wygrała amerykanka i zrobiła się gorąco. Jednak przy stanie 4:3 Polka Radwańska utrzymała swoje podanie, później po raz trzeci przełamała 20-latkę i wygrała pierwszą partię 6:3. Podczas przerwy między setami, na korcie obok Keys pojawił się lekarz. Amerykanka zeszła do szatni na kilka minut, a po powrocie poddała mecz z powodu kontuzji.

Zwycięstwo w dzisiejszym meczu to kolejny krok Radwańskiej w stronę awansu do kończącego sezon turnieju WTA Finals w Singapurze. W ćwierćfinale w Pekinie rywalką polskiej tenisistki będzie jedna z tenisistek polskiego pochodzenia. Polka zmierzy się z lepszą z pary Karolina Woźniacka – Andżelika Kerber.

China Open, Pekin, WTA Premier Mandatory (pula nagród: 4,720,380$), mecz 1/8 finału gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [4] – Madison Keys, USA   6:3 , krecz