Strona główna Tenis Radwanska z problemami awansowala do trzeciej rundy turnieju WTA Dubaj

Radwanska z problemami awansowala do trzeciej rundy turnieju WTA Dubaj

1

Agnieszka Radwańska pokonała Caroline Garcię 2:1 (6-3, 2-6, 6-3) w drugiej rundzie turnieju WTA Dubaj. Warto podkreślić, że Aga ma problemy zdrowotne. 

Radwańska nie jest w najlepszej kondycji fizycznej. Polka już w pierwszym secie miała dużo kłopotów, gdy przegrywała 2-3. Ósma rakieta świata wygrała pięć gemów z rzędu i ostatecznie pokonała Garcię 6-3 w pierwszym secie.

Polka na korcie czuła się coraz gorzej. Mecz zaczał sie wymykać Radwańskiej spod kontroli. W drugim secie Aga poprosiła o medical timeout. Przerwa, która zgodnie z przepisami powinna trwać 3 minuty, została przeciągnięta trzykrotnie. W tym czasie turniejowa lekarka sprawdziła temperaturę i ciśnienie Radwańskiej. Krakowianka mówiła, że czuje się całkowicie zatkana. Agnieszka niestety przegrała drugiego seta 2-6.

W trzecim secie górą była Polka, gdzie pokonała ostatecznie Carolinę Garcię 6-3.

1 komentarz

  • Przerwa nie “powinna trwać 3 minuty”… Od postawienia diagnozy lekarz ma tyle czasu na interwencję. Równie dobrze przerwa mogłaby trwać godzinę, jeśli diagnoza byłaby postawiona w 57 minucie. Doinformujcie się, a potem piszcie. Mierzenie temp. i ciśnienia to diagnozowanie, a wspomniane 3 minuty były w tym wypadku przeznaczone na wzięcie tabletek i jakiegoś żelu, które dała lekarka…