Rafael Nadal pokonany przez debiutanta. Niespodzianki na początek ATP Finals 2022

Aktualizacja: 14 lis 2022, 22:58
14 lis 2022, 19:58

Rafael Nadal zaliczył falstart na inaugurację kończącego sezon turnieju ATP Finals 2022, ponosząc porażkę z Taylorem Fritzem (6:7 (3), 1:6). Dla amerykańskiego debiutanta w Turnieju Mistrzów to wspaniały sukces. Natomiast w drugim niedzielnym meczu Casper Ruud także dość niespodziewanie ograł w dwóch setach Felixa Augera-Aliassime’a (7:6 (4), 6:4). Świetny spektakl zafundowali kibicom Danił Miedwiediew i Andriej Rublow. Dziś czeka nas jeszcze jedna odsłona zmagań w tej imprezie.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Rafael Nadal przegrał z Taylorem Fritzem w ATP Finals 2022

W niedzielę na kortach w Turynie rozpoczęli zmagania najlepsi singliści i debliści sezonu 2022. Już spotkanie otwierające zawody Nitto ATP Finals sprawiło sporą niespodziankę, a spotkali się w nim Casper Ruud oraz Felix Auger-Aliassime. Faworytem potyczki był bezsprzecznie Kanadyjczyk, jednak okazało się, że jego rywal świetnie przygotował się do kończącej bieżący rok imprezy.

Zdaniem większości ekspertów kanadyjski tenisista powinien ograć Norwega, natomiast to po prostu nie był dzień zawodnika urodzonego w Montrealu. Casper Ruud wygrał z Felixem Augerem-Aliassime’em 7:6 (4), 6:4. Ten triumf bez wątpienia należy zaliczyć do kategorii zaskoczeń, aczkolwiek prawdziwego szoku doznaliśmy kilka godzin później.

Właśnie wtedy na arenie rywalizacji pojawili się Rafael Nadal i Taylor Fritz. W premierowej odsłonie widowiska żaden z tenisistów nie oddał własnego gema serwisowego, więc losy tej partii musiał rozstrzygnąć tie break. Debiutujący w turnieju Amerykanin rozpoczął od prowadzenia 3-0, po czum zamknął seta wynikiem 7-3. Druga część starcia nie przyniosła już aż tylu emocji.

Ostatecznie Taylor Fritz odniósł zwycięstwo nad Rafaelem Nadalem 7:6 (3), 6:1. Mecz trwał godzinę i 39 minut. Debiutant posłał osiem asów serwisowych przy zaledwie jednym podwójnym błędzie. Dla porównania utytułowany Hiszpan zaliczył siedem bezpośrednich punktów podaniem i miał aż cztery podwójne pomyłki. Fritz zanotował również 23 uderzenia kończące przy 10 niewymuszonych błędach. Nadal zaliczył 18 winnerów oraz 22 pomyłki własne.

Dzisiaj do gry wkroczyła Grupa Czerwona turnieju Nitto ATP Finals 2022. Andriej Rublow wygrał z Daniłem Miedwiediewem 6:7 (7), 6:3, 7:6 (7), zaś wieczorem Stefanos Tsitsipas zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.