Strona główna Kolarstwo Rafał Majka nie pojedzie w “piwnym” wyścigu!

Rafał Majka nie pojedzie w “piwnym” wyścigu!

0

Nie będzie dwóch polskich liderów w zespołach World Tour, na tegorocznym Amstel Gold Race! Polscy kibice mogli z całą pewnością liczyć na obsadzenie w tych rolach nie tylko Mistrza Świata w drużynie Ettix- Michała Kwiatkowskiego, ale też bohatera ubiegłorocznego Tour De France w drużynie Tinkoff Saxo – Rafała Majki.

Nie wiemy co jest główną przyczyną nie załapania się do składu triumfatora z Risoul, Pla’ adet i  wyścigu Tour de Pologne. Zawodnik z Zegartowic otwarcie mówił, że przygotowuje formę na klasyki ardeńskie. Tymczasem wczoraj Tinkoff ogłosił skład na Amstel Gold Race z liderami w osobach Romana Kreuzigera i mistrza Danii Michaela Valgrena.

Trzeba przyznać, że decyzja dyrektorów sportowych jest ciut kontrowersyjna, ale być może na decyzję ich wpłynął fakt, że polski lider grupy nie wyleczył się do końca z choroby przebytej tuż przed Wyścigiem dookoła kraju Basków.

W każdym bądź razie polscy kibice będą się mogli ekscytować między innymi występem nie tylko Michałów Kwiatkowskiego i Gołasia w Ettix, ale także startu polskiej ekipy na tym wyścigu – CCC Sprandi! “Pomarańczowi” bardzo dobrze pojechali Brabancką strzałę (dwóch kolarzy w dziesiątce) i reprezentują wysoką formę!

Poprzedni artykułMichał Żyro odejdzie z Legii?
Następny artykułLewandowski oceniony za mecz z FC Porto
Sport zawsze był dla mnie ważny. W młodości grałem między innymi w piłkę nożną i koszykówkę. Dziennikarzem polski sport zostałem z pasji! Zawsze mnie to pociągało. Wyobrażałem sobie siebie przed mikrofonem i próbowałem naśladować najlepszych speców w tej dziedzinie. Teraz mam ku temu okazję. Mogę się opierać na wielkich mistrzach polskiego sportowego mikrofonu. Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz, Andrzej Zydorowicz, Tomasz Zimoch, Tomasz Jaroński, Krzysztof Wyrzykowski, św. pamięci Bohdan Tomaszewski i Jan Ciszewski potrafili budować atmosferę wielkiego sportowego święta. Są po dziś dzień dla mnie niedoścignionym wzorem.

Komentarze