Strona główna Tenis ATP Ranking ATP: Mały awans Jerzego Janowicza

Ranking ATP: Mały awans Jerzego Janowicza

0

Jerzy Janowicz awansował o jedną lokatę i w najnowszym notowaniu rankingu ATP plasuje się na 47. miejscu. Polak szansę na poprawienie punktowego dorobku będzie miał już w nadchodzącym tygodniu, kiedy będzie występował w turnieju Rogers Cup w Montrealu. Na prowadzeniu wciąż z bezpieczną przewagą utrzymuje się Serb Novak Djokovic.

Rywalem Janowicza w pierwszej rundzie turnieju w Kanadzie będzie najsilniej serwujący tenisa w stawce – Chorwat Ivo Karlovic. Zarówno Chorwat, jak i Polak mierzą znacznie powyżej 2 metrów, a ich siła jasno wskazuje, że czeka nas pojedynek gigantów, w którym nie powinniśmy spodziewać się długich i ekscytujących wymian.

W czołowej “100” próżno już szukać kolejnych biało-czerwonych. Najbliżej jest Michał Przysiężny, który spadł o 4 miejsca i plasuje się aktualnie na 139. miejscu. Grzegorz Panfil jest 261. – awans o 4 lokaty, a Kamil Majchrzak utrzymał miejsce i jest 319. W czołowej “10” nie doszło natomiast do wielkich przetasowań. W czołówce wciąż meldują się Novak Djokovic, Roger Federer oraz Andy Murray. Pozycjami zamienili się tylko Stan Wawrinka i Kei Nishikori, przez co w dziś opublikowanej klasyfikacji to Japończyk jest 4. tenisistą świata. Dziesiątkę uzupełniają Tomas Berdych, David Ferrer, Marin Cilic, Rafael Nadal oraz Milos Raonic.

źródło: atpworldtour.com
źródło: atpworldtour.com

W rankingu deblistów najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Marcin Matkowski. Polak plasuje się na 11. miejscu w indywidualnym rankingu deblistów, a w parze z Serbem Nenadem Zimonjiciem jest 7. Kolejni Polacy w czołowej “100” to Łukasz Kubot i Mariusz Fyrstenberg, którzy plasują się odpowiednio na 38. i 44. lokacie. Na prowadzeniu bez przerwy bracia Bryanowie: Mike i Bob.

Komentarze