Ranking PZBiath za sezon 2015/16

29 mar 2016, 15:53
Krystyna Guzik została zwyciężczynią rankingu Polskiego Związku Biathlonu w sezonie 2015/16. Na podium znalazły się również Magdalena Gwizdoń oraz Monika Hojnisz.

Do rankingu liczy się tylko jeden najwyżej punktowany start w sezonie. Najlepsza dziesiątka zawodników (bez podziału na płeć oraz kategorie wiekowe) zostaje na koniec sezonu nagradzana przez związek.

Dzięki występom za oceanem zwycięstwo w rankingu zagwarantowała sobie Krystyna Guzik, która jako jedyna w tym sezonie stawała na podium Pucharu Świata. W pierwszej trójce rankingu znalazły się jeszcze Magdalena Gwizdoń oraz Monika Hojnisz. Ubiegłoroczna zwyciężczyni rankingu – Weronika Nowakowska – tym razem zajęła czwarte miejsce. W czołowej dziesiątce – podobnie jak w roku ubiegłym – znalazło się tylko trzech biathlonistów. Najlepszy z nich, Mateusz Janik, zajął w rankingu ósme miejsce. Najlepszym juniorem/juniorką okazała się Kinga Mitoraj, która w grudniu wywalczyła swoje pierwsze pucharowe punkty.