Strona główna Tenis Ranking WTA: Radwańska umocniła się na podium

Ranking WTA: Radwańska umocniła się na podium

0

Dzięki meldunkowi w finale turnieju w Apia Sydney International Agnieszka Radwańska wzbogaciła się o 305 punktów, zachowując w światowym rankingu 3. miejsce i powiększając przewagę nad kolejną w notowaniu, Rumunką Simoną Halep.

Dorobek najlepszej polskiej tenisistki dzień przed startem wielkoszlemowego Australian Open wyniósł 5625 punktów. Pozycję liderki, z dość wyraźną przewagą nad krakowianką oraz zajmującą 2. lokatę Sereną Williams (7080 punktów), utrzymała Angelique Kerber (8875 punktów). Kolejną walkę o tron Amerykanka i Niemka stoczą w startujących jutro zmaganiach w Melbourne.

Za plecami biało-czerwonej, w czołowej dziesiątce doszło tylko do jednej roszady. Jej świeżo upieczona pogromczyni i zwyciężczyni turnieju w Sydney, Brytyjka Johanna Konta wskoczyła kosztem Rosjanki Svetlany Kuznetsovej na 9. miejsce.

Drugą rakietą Polski pozostała Magda Linette, która w 2017 roku nadal nie odniosła zwycięstwa. Poznanianka, po nieudanych kwalifikacji w Sydney, straciła 2 pozycje, spadając na 96. lokatę. Kolejne biało-czerwone plasują się w 3. setce. Katarzyna Piter i Paula Kania zaliczyła awans o jedno “oczko” – pierwsza z nich na 242. a druga na 247. miejsce. Rankingowy regres w tym tygodniu mają za sobą Urszula Radwańska i Magdalena Fręch. Krakowianka wylądowała na 271. a łodzianka na 291. pozycji. Panie spadły kolejno o 13 i 2 miejsca w dół.

Miano najlepszej polskiej deblistki zachowała sosnowiczanka Paula Kania mimo, że w porównaniu do poprzedniego notowania straciła 2 pozycje (spadła na 74.). W TOP 100 specjalistek od gry podwójnej znalazła się także Alicja Rosolska, zaliczając spadek na 85. lokatę (o 9 “oczek” w dół).

Komentarze