czwartek, 29 września, 2022

Rankingi: Radwańska w dół, Janowicz bez zmian.

Agnieszka Radwańska spadła o dwie lokaty i obecnie zajmuje 8 miejsce w rankingu WTA. Jest to efekt porażki w 1/8 finału Australian Open z Venus Williams.

Na pierwszym miejscu pozostała triumfatorka z Melbourne Park Serena Williams. Pozostałe Polki plasują się poza pierwszą setką rankingu: Urszula Radwańska zajmuje 135 miejsce (awans o 14 miejsc), 141. miejsce zajmuje Magda Linette (spadek z miejsca 133.). Paula Kania zajmuje 163. miejsce (spadek z lokaty 156.), a 179. Katarzyna Piter (spadek o dwa miejsca).

Jerzy Janowicz natomiast utrzymał swoją 44 pozycje w rankingu ATP. Polak turniej w Melbourne zakończył na trzeciej rundzie gdzie przegrał z Feliciano Lopezem.

Liderem pozostał najlepszy w Australii Serb Novak Djoković. Drugi najwyżej notowany zawodnik z Polski to Łukasz Kubot, który awansował ze 162. pozycji na świecie na 159. Michał Przysiężny zaliczył spory spadek, aktualnie notowany jest na 184. pozycji, czyli aż czternaście niżej niż przed dwoma tygodniami. Grzegorz Panfil jest daleko za swoimi rodakami, zajmuje 352. miejsce (spadek o cztery).Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA