Raw Air. Granerud wygrywa zawody w Vikersund. Kubacki i Żyła w dziesiątce

W sobotę odbył się pierwszy konkurs indywidualny na mamuciej skoczni w Vikersund. Norweskie zawody wygrał reprezentant gospodarzy Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki. Ostatecznie lider biało-czerwonych zakończył rywalizację na 8. miejscu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Graneurd ponownie bezkonkurencyjny. Kubacki był ósmy

Sobotni trening stanowił słaby prognostyk przed głównym zawodów w Vikersund. Żaden z Polaków nie załapał się do czołowej dziesiątki. Niezbyt dobrze poszło biało-czerwonym w pierwszej serii. Tu najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który uplasował się jednak dopiero na dwunastej lokacie. Lider naszej reprezentacji skoczył 218,5m.

Tuż za jego plecami zakończył pierwszą serie Piotr Żyła (220m). Do drugiej serii rudny skoków w Vikersund awansowali również Aleksander Zniszczoł (199m, 17. miejsce) oraz Kamil Stoch (201,5m, 19. miejsce). Na jednym skoku sobotnie zmagania zakończył natomiast Andrzej Stękała (170m). Polak wylądował na 34. pozycji.

Po pierwszej serii prowadził natomiast Halvor Egner Granerud. Norweg w pierwszej serii skoczył 235.5m. W drugiej turze reprezentant gospodarzy utrzymał swoje prowadzenie i wygrał zawody w Vikersund. Na zakończenie zawodów skoczył 222m. Ostatecznie Granerud miał 6,1 punktu przewagi nad drugim Stefanem Kraftem (239,5m, 227,5m). Trzecie miejsce przypadło Danielowi Tschofenigowi (216,5m, 229,5m).

Spory awans w porównaniu z pierwszą serią zaliczył jednak Dawid Kubacki. Polak ostatecznie poprawił swoją lokatę i zakończył rywalizację na 8. miejscu. Wicelider Pucharu Świata poleciał na 225 metrów. Z kolei na dziesiątej lokacie uplasował się Piotr Żyła.

Kiedy niedzielny konkurs Raw Air 2023 w Vikersund?

W niedzielę ostatni akt Raw Air 2023. Wówczas odbędzie się drugi indywidualny konkurs na mamuciej skoczni Vikersundbakken. Aktualnie liderem całego cyklu jest Halvor Egner Granerud, który ma 28 punktu więcej niż Stefan Kraft. Kubacki wciąż walczy o trzecie miejsce. Jego strata do Anże Laniska wynosi 13,6 oczka.

Niedzielne zawody rozpoczną się o godzinie 16:00. Poprzedzi je seria próbna. Ta powinna rozpocząć się o godzinie 14:30. Wcześniej czeka nas jeszcze konkurs indywidualny kobiet. Panie swoje skoki zaczną oddawać już od godziny 10:00.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Raw Air: Kraft zdominował prolog, Kubacki w czołówce

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama