Reprezentacja Polski poległa z Chinkami. Czwarta porażka z rzędu w VNL

Aktualizacja: 4 lip 2022, 22:08
30 cze 2022, 17:14

Reprezentacja Polski poniosła porażkę z Chinkami w siatkarskiej Lidze Narodów podczas turnieju w Sofii 0:3 (8:25, 23:25, 20:25). To już czwarty mecz z rzędu zakończony niepowodzeniem naszych siatkarek, co oddala je od czołowej ósemki.

Próba przełamania fatalnej serii

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Reprezentacja Polski przystępowała do meczu z Chinkami w bojowych nastrojach. Nasze siatkarki chciały przełamać fatalną passę trzech kolejnych przegranych spotkań. Chinki miały identyczną serię, więc motywacji obu drużynom bez wątpienia nie brakowało. Jednak rzeczywistość brutalnie zweryfikowała zamiary polskiego zespołu narodowego.

Pierwsza partia to dramat podopiecznych Stefano Lavariniego. Ponieważ nie można inaczej określić porażki w tej odsłonie 8:25. Błędy Polek mnożyły się z minuty na minutę i na nic zdały się podpowiedzi szkoleniowca biało-czerwonych. W drugim secie gra reprezentantek Polski wyglądała już zdecydowanie lepiej. Jednak w kluczowych momentach górą były Chinki, które zwyciężyły drugą część rywalizacji 25:23.

Reprezentacja Polski przegrała z Chinkami

W trzeciej partii siatkarki prowadzone przez Lavariniego zaciekle walczyły. Od stanu 10:11 rywalki wygrały pięć następnych punktów i nie oddały korzystnego rezultatu do końca potyczki, triumfując w tym secie 25:20. To oznacza, że reprezentacja Polski poniosła już czwartą porażkę z rzędu w siatkarskiej Lidze Narodów.

Kolejnymi przeciwniczkami w sobotę Polek będzie kadra narodowa Dominikany.

Wielkie zmiany w PlusLidze. Do rozgrywek dołączył zespół z Ukrainy!