Reprezentacja Polski przegrała z Włochami w Siatkarskiej Lidze Narodów. Dwa oblicza kadry

Aktualizacja: 4 lip 2022, 16:38
10 cze 2022, 08:45

Reprezentacja Polski poniosła porażkę z Włochami w drugim meczu siatkarskiej Ligi Narodów (3:1). Podopieczni Nikoli Grbicia mieli mocne karty, żeby zwyciężyć w tym spotkaniu, ale rywale wspięli się na wyżyny swoich umiejętności.

Dwa oblicza kadry

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Reprezentacja Polski przystąpiła do współzawodnictwa z Włochami po triumfie w potyczce przeciwko Argentynie (3:0). Z kolei “Azzurri” za wszelką cenę pragnęli się zrehabilitować za porażkę z Francją. W tym meczu obserwowaliśmy dwa oblicza kadry. Polacy wygrali pierwszego seta i prowadzili w drugim 9:5, kiedy szkoleniowiec oponentów naszej drużyny narodowej poprosił o przerwę i dokonał szeregu zmian.

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami

Manewry trenera Ferdinando De Giorgiego przyniosły wspaniałe efekty. Włosi doznali gwałtownej odmiany jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Końcówka tej odsłony pojedynku należała do Italii, która od stanu 20:22 zdobyła cztery punkty z rzędu. Od tamtej pory wszystko układało się po myśli przeciwników naszych siatkarzy.

Reprezentacja Polski rwała, szukała swoich szans, próbowała, lecz był to daremny trud. Zespół prowadzony przez De Giorgiego zwyciężył w tej partii 25:20. W następnym secie liczyliśmy na przebudzenie podopiecznych Nikoli Grbicia. No, i się przeliczyliśmy. Owszem walka była wyrównana, jednak kluczowe fragmenty to popis “Azzurrich”. Gdy na tablicy wyników widniał remis 20:20, Włosi zaliczyli serię pięciu kolejnych punktów i wygrali mecz 3:1.

Następnymi rywalami reprezentacji Polski w siatkarskiej Lidze Narodów będzie Bułgaria.