Reprezentacja Polski ze srebrem w finałach IHF Global Tour 2023

6 lis 2023, 14:45

W miniony weekend odbyły się turniej Beach Handball Global Tour Finals 2023. W Dausze świetnie spisały się reprezentantki Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej, które wywalczyły srebrny medal. Lepsze od biało-czerwonych okazały się tylko Brazylijki, które dwukrotnie pokonały nasze zawodniczki.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

IHF Global Tour 2023. Dwa zwycięstwa Polek w Dausze

Nasz zawodniczki zmagania w fazie grupowej rozpoczęły od pokonania Chinek 20). W drugim meczu Polkom poszło gorzej. Tym razem przegrały z Brazylijkami 0:2. Na szczęście w trzecim meczu zdołały pokonać Tunezyjki 2:0, dzięki czemu awansowały do wielkiego finału.

Tam biało-czerwonym ponownie przyszło zmierzyć się z Brazylią. Zawodniczki z Ameryki Południowej były nie do pokonania i po raz drugi pokonały Polki 2:0. Tym samym nasze zawodniczki finałowy turnieju kobiet w ramach cyklu Beach Handball Global Tour zakończyły na drugim miejscu.

Warto dodać, że zawody w Katarze były pierwszymi, w których  reprezentację Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej samodzielnie poprowadziła trenerka Karolina Peda. Wcześniej głównym opiekunem naszej kadry był Marek Karpiński, który po siedmiu latach zakończył pracę w roli pierwszego szkoleniowca.

Polska – Brazylia 0:2  (17:12, 25:8)

Industria Kielce zaczyna IHF Super Globe 2023. Egzotyczni rywale mistrzów Polski