Rewelacyjny Maks Kaśnikowski. Jest już w ćwierćfinale Bengaluru Open

14 lut 2024, 12:45

Maks Kaśnikowski świetnie radzi sobie w Indiach. Polak w środę awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Bengaluru. Biało-czerwony zawodnik potrzebował zaledwie godziny i 34 minut, aby pokonać Francuza Benjamina Bonziego, który jeszcze rok temu walczył z Hubertem Hurkaczem w finale zawodów ATP 250 w Marsylii.

Kaśnikowski pokonał Bonziego i zameldował się w 1/4 finału

Rywalizację w turnieju Bengaluru Open Maks Kaśnikowski rozpoczął od zwycięstwa z Tajwańczykiem Tung-Lin Wu. Polak wspomniane starcie wygrał w dwóch setach (7:5, 6:2) i pewnie awansował do 1/8 finału. Wydawało się, że w kolejnej rundzie biało-czerwonemu tenisiście będzie znacznie trudniej. Kaśnikowski trafił bowiem na Benjamina Bonziego, który ma już spore doświadczenie w głównym cyklu.

Niespodziewanie Kaśnikowski poradził sobie z Francuzem jeszcze szybciej niż z Tajwańczykiem. Polski zawodnik pierwszego seta wygrał 6:3, natomiast drugiego 6:4. Cały mecz potrwał zaledwie 94 minuty, a w trakcie starcia biało-czerwony zawodnik nie został przełamany przy swoim serwisie ani razu.

Kaśnikowski tym samym awansował  do ćwierćfinału challengera w Bengaluru, w którym jego przeciwnikiem będzie Hiszpan Oriol Roca Batalla. Dzięki świetnemu wynikowi Polak znacznie poprawi miejsce w światowym rankingu. W przypadku kolejnego zwycięstwa 20-letni warszawianin może nawet trafić do TOP 250. Będzie to niewątpliwie najwyższe zajęte przez niego miejsce w dotychczasowej karierze.

Awans w rankingu jest niezwykle ważny również w kontekście przyszłych występów w Wielkim Szlemie. Jeśli Kaśnikowski awansuje do TOP 250 będzie miał szansę wziąć udział w kwalifikacjach do Rolanda Garrosa 2024.