Strona główna Kolarstwo Richmond 2015: Pięcioro Polaków powalczy o medale już pierwszego dnia mistrzostw

Richmond 2015: Pięcioro Polaków powalczy o medale już pierwszego dnia mistrzostw

0

Pięcioro reprezentantów Polski znalezło się w składach swoich drużyn na drużynową jazdę na czas, która odbędzie się pierwszego dnia mistrzostw świata w Richmond. 

Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) i Maciej Bodnar (Tinkoff Saxo) będą mieli szanse na medale mistrzostw świata już w najbliższą niedziele, czyli pierwszego dnia startów. Rywalizacja zawodowych ekip podczas mistrzostw globu jest stosunkowo nowym punktem tej imprezy, gdyż po raz pierwszy wprowadzono ją w 2012 roku.

Michał Kwiatkowski ma już na koncie dwa medale w drużynowej “czasówce” wywalczone z kolegami z Etixx-Quick Step. W 2013 roku we Florencji zdobył złoto, a rok później w Ponferradzie brąz. W rywalizacji mężczyzn tytułu broni grupa BMC Racing Team, a wśród kobiet Specialized-lululemon.

Tym razem na trasie nie zobaczymy polskich drużyn. W poprzednim championacie startowały CCC Sprandi Polkowice oraz nieistniejąca już BDC Marcpol Team.

Serwis specjalny – Richmond 2015 Tutaj

Komentarze