Strona główna Kolarstwo Richmond 2015: Sagan Mistrzem Świata! Kwiatkowski w pierwszej dziesiątce

Richmond 2015: Sagan Mistrzem Świata! Kwiatkowski w pierwszej dziesiątce

0

Peter Sagan po niesamowitym długim finiszu nowym Mistrzem Świata! Michał Kwiatkowski zakończył rywalizację na 8. pozycji.

Na liście startowej dzisiejszych zawodów było 192. kolarzy. Wśród nich 6. naszych reprezentantów. Bardzo szybko po starcie uaktywnili sie pierwsi chętni do ucieczek. Z peletonu odjechali Andrij Kripta, Jesse Sergent, Ivan Stević, Park Sung Baek, Conor Dunne, Siergiej Twetcow, Jewhienij Hutarowicz, Ben King oraz Carlos Alzate Escobar. Nie zmartwiło to jednak głównej grupy, która kontrolowała uciekinierów.

Przez długi czas w wyścigu nie działo się nic specjalnego. W ucieczce wciąż Ci sami kolarze a peleton 3 minuty za nimi. Warto jednak dodać, że przewaga w pewnym momencie wynosiła 5 minut. Po półmetku wyscigu w uciecze została już tylko szóstka kolarzy. Przewaga nad peletonem wciąż malała. W tym momencie spadła już poniżej 5. minut. Na 100 km do mety w ucieczce została piątka kolarzy z przewagą minuty nad resztą stawki. Kilka kilometrów później ucieczka została zlikwidowana zgodnie z planem.

Najlepsi wiedzieli, że ostateczne rozstrzygnięcia są coraz bliżej. Nie było mowy o żadnych “przypadkowych ucieczkach”. Z peletonu oderwali się Kanstantsin Siutsou, Taylor Phinney i Guillaume Boivin. W między czasie w tym, że Peletonie doszło do kraksy. Ucierpiał m.in Rafał Majka. Nie daleko za peletonem zostali  Michael Matthews, Peter Sagan oraz Niki Terpstra.

Czym bliżej do mety tym więcej kolarzy zaczęła probować ucieczki z peletonu. Udało się to grupie około 20 kolarzy w tym Michałowi Kwiatkowskiemu. Peleton udaremnił jednak ten atak. Wiele wskazywało na to, że będziemy śwadkami sprinterskiego finiszu. Nic bardziej mylnego! Dwa kilometry przed metą udało się oderwać Peterowi Saganowi, który nie odał już prowadzenia do samego końca. Słowak Mistrzem Świata! Michał Kwiatkowski ukończył wyścig na 8. pozycji. Swoją postawą zasłużył na wielkie brawa!

Czołówka:

1 Sagan
2 Matthews +3
3 Navardauskas
4 Kristoff
5 Valverde
6 Gerrans
7 Gallopin
8 Kwiatkowski

38. Marczyński
54. Gołaś
59. Paterski
74. Majka

Maciej Bodnar nie ukończył wyścigu.

Komentarze