Rio 2016: Cancellara ze złotem w “czasówce”, Bodnar wśród najlepszych

Aktualizacja: 11 sie 2016, 08:25
10 sie 2016, 17:55

Maciej Bodnar zajął 6., a Michał Kwiatkowski 14. miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Konkurencję kończącą olimpijskie zmagania kolarzy szosowych wygrał Fabian Cancellara (Szwajcaria)

Na liście startowej znalazło się 37 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Było to spowodowane tym, że na trasę składały się dwa okrążenia po tej samej drodze. W sumie kolarze mieli do pokonania 54.6 km.

Z Polaków pierwszy na trasie pojawił się Michał Kwiatkowski, który z czasem 1:15:55.49 został sklasyfikowany na 14. miejscu. Lepiej spisał się Maciej Bodnar, który wykręcił czas 1:14:05.89., co dało mu 6. pozycję.

Złoty medal trafił do Fabiana Cancellary, drugie miejsce zajął Tom Dumoulin (Holandia), a trzecie Christopher Froome (Wielka Brytania).