Strona główna Kolarstwo Rio 2016: Damian Zieliński szósty w keirinie, Krzysztof Maksel 9.

Rio 2016: Damian Zieliński szósty w keirinie, Krzysztof Maksel 9.

0
Foto: zimbio.com

Damian Zieliński zajął ostatecznie szóste miejsce w jednej z olimpijskich konkurencji kolarstwa torowego – keirinie. Dziewiąty był Krzysztof Maksel.

Finał A dwukrotnie przerywano. Za pierwszym razem za szybko walczyć zaczęli Malezyjczyk Azizulhasni Awang i Brytyjczyk Jason Kenny, jednak nie zostali oni zdyskwalifikowani. W drugiej próbie startu przed zjechaniem motoru ruszył Niemiec Joachim Eilers, i ten również nie został zdyskwalifikowany. Damian Zieliński po trzecim rozpoczęciu wyścigu zajął piątą pozycję w stawce. Polak po pierwszym okrążeniu przesunął się na prowadzenie, ale na ostatniej rundzie zabrakło mu sił i spadł na ostatnie, szóste miejsce. Wygrał Jason Kenny, przed Holendrem Matthijsem Buchli i Awangiem. Inna sprawa, że pierwszy i trzeci powinni zostać wykluczeni z finału.

W finale B o miejsca 7-12 walczył Krzysztof Maksel. Po strzale znalazł się na trzecim miejscu. Tuż przed lotnym startem Polak puścił koło Francuza Michela D’Almeidy, a ten, wraz z Nowozelandczykiem Samem Websterem uciekli na wystarczającą odległość, i Maksel został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w keirinie, a finał B wygrał Webster.

Komentarze