Rio 2016: Daria Pikulik 11. po trzech konkurencjach omnium

Aktualizacja: 16 sie 2016, 01:31
15 sie 2016, 23:40

Daria Pikulik zajmuje 11. miejsce po trzech konkurencjach omnium podczas rywalizacji w kolarstwie torowym na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Na prowadzeniu jest Laura Trott (Wielka Brytania).

Na starcie pierwszej konkurencji, którą był scratch stanęło osiemnaście zawodniczek. Polka została w niej sklasyfikowana na 10. miejscu, a najlepsza okazała się Tatsiana Szarakowa z Białorusi, która zakończyła wyścig z przewagą jednego okrążenia.

W wyścigu na dochodzenie (3 km) najlepsza okazała się Brytyjka Laura Trott. Tym razem Daria Pikulik pomimo bardzo dobrego pierwszego kilometra była dopiero na 11. miejscu. Taką samą pozycję zajmowała w klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach.

Występ naszej kolarki w wyścigu australijskim był jeszcze gorszy, bowiem odpadła z rywalizacji już jako trzecia i została sklasyfikowana na 16. miejscu. Trzecią konkurencję, podobnie jak poprzednią wygrała Laura Trott, która prowadzi również w klasyfikacji generalnej. Daria Pikulik jest 11.