Rio 2016: Maja Włoszczowska wicemistrzynią olimpijską!

20 sie 2016, 19:04

Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal w kolarstwie górski. Dla Polki to drugi medal olimpijski w karierze. Zwyciężyła Jenny Rissveds.

Polka od początku jechał w czołowej kilkuosobowej grupie. Jako pierwsza zaatakowała Linda Indergand, która wypracowała przewagę 16 sekund nad Mają Włoszczowską, Szwajcarka Jolandą Neff i Szwedką Jenny Rissveds. Ostatecznie po około 10 kilometrach wyżej wymieniona trójka dogoniła reprezentantkę Szwajcarii. Tempo w czołowej czwórce było bardzo mocne i od grupy odpadła Indergand.

W pierwszej części czwartego okrążenia przewaga liderek systematycznie rosła i wynosiła ponad 40 sekund. Mniej więcej w połowie rundy przyspieszyła reprezentantka Szwecji i już tylko Polka była wstanie utrzymać koło rywalki. Jolanda Neff szybko został z tyłu i na końcu okrążenia traciła już do prowadzącej dwójki 29 sekund.

Na przedostatnim okrążeniu Polka i Szwedka wymieniały się na prowadzeniu. Natomiast z tyłu mocno goniła reprezentantka Kanady Catharine Pendrel , która na końcu rundy traciła do Włoszczowskiej 30 sekund.

Rissveds mocno zaatakowała na początku ostatniej rundy i odjechała od Włoszczowskiej. Szwedka powiększała przewagę i pewnie jechała w kierunku mety. Natomiast za Polką o brązowy medal rywalizowały reprezentantki Kanady Catharine Pendrel i Emily Batty.

Szwedka Rissveds minęła linię mety jako pierwsza. Maja Włoszczowska finiszowała na drugim miejscu z biało-czerwoną flagą w ręce. Catharine Pendrel ukończyła na trzeciej pozycji.