Rio 2016: nieudany start naszych deblistek!

7 sie 2016, 23:58

Klaudia Jans-Ignacik i Paula Kania przegrały swój pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ich rywalkami były Kanadyjki Eugenie Bouchard i Gabriela Dabrowski.

W tym meczu jako pierwsze zaczęły serwować Polki, a dokładniej Klaudia Jans-Ignacik. Do stanu 4:4 pojedynek był wyrównany, ale zawodniczki zdążyły przełamać swoje serwisy. W dziewiątym gemie ponownie piłkę do gry wprowadzała nasza grająca kapitan w Pucharze Federacji i niestety nie przyniosło to szczęścia. Kanadyjki wykorzystały słabszy moment w grze i chwilę później swoim serwisem przypieczętowały wygraną w pierwszej partii, która trwała 37 minut.

Drugi set zaczął się zupełnie inaczej. Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik już w drugim gemie przełamały podanie Eugenie Bouchard, a kilkanaście minut później na tablicy widniał wynik 4:1 dla polskiej pary. W tym momencie gra naszych reprezentantek ponownie się załamała i rywalki doprowadziły do stanu 4:4. Gdy wydawało się, że strata tej przewagi podetnie skrzydła biało-czerwonym, to one wreszcie wygrały gema i wróciły do walki o wyrównanie stanu gry na 1:1. Tym razem pechowy, ale dla Kanadyjek, okazał się gem dwunasty, kiedy serwowała Gabriela Dabrowski. Po 43 minutach Polki wygrały drugiego seta i dzięki przełamaniu mogły zaczynać swoim podaniem decydującą odsłonę.

Niestety Paula Kania nie wykorzystała tej przewagi i to Polki musiały od początku gonić wynik. Rywalizacja wyrównała się w czwartym gemie, kiedy serwisową kolejkę kończyła… Dabrowski. Chwilę później Sosnowiczanka nie podzieliła losu Kanadyjki i to biało-czerwone miały większy komfort gry. Niestety w siódmym gemie to Jans-Ignacik straciła podanie. Bardzo ważny był dziewiąty gem, w którym doszło do kilku równowag. Polki miały sporo szans na jego wygranie, ale ostatecznie to Kanadyjki zamknęły mecz na swoją korzyść.

Rywalkami Bouchard i Dabrowski będą siostry Williams albo Lucie Safarova i Barbora Strycova.

Igrzyska Olimpijskie, Olympic Tennis Center, Rio de Janeiro, Brazylia, mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Klaudia Jans-Ignacik/Paula Kania (Polska) – Eugenie Bouchard/Gabriela Dabrowski (Kanada) 4:6 7:5 3:6