Rio 2016: Polki w drugiej dziesiątce podczas jazdy indywidualnej na czas

10 sie 2016, 14:59

Kristin Armstrong (USA) wywalczyła złoty medal olimpijski podczas jazdy indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym. W rywalizacji wzięły udział Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta. Obie Polki zajęły miejsca w drugiej dziesiątce.

Jak pierwsza na niespełna 30-kilometrową trasę wyruszyła Anna Plichta. Nasza reprezentantka uzyskała czas 47:59.66, co dało jej 19. miejsce ze stratą 3:33 do zwyciężczyni zawodów. Dziewiątą zawodniczką z dwudziestu pięciu startujących, która pojawiła się się na trasie była Katarzyna Niewiadoma. Druga z okazała się minimalnie lepsza, bowiem wykręciła czas o 12 sekund lepszy od Plichty i zakończyła zawody na 18. pozycji.

Po raz trzeci z rzędu złoty medal igrzysk olimpijskich w tej konkurencji zdobyła Kristin Armstrong, drugie miejsce zajęła Olga Zabelinkaya (Rosja), a trzecie Anna Van der Breggen.