Rio 2016: Siatkówka halowa – podsumowanie, dzień II

10 sie 2016, 10:01

Drugi dzień siatkarskich rozgrywek w fazie grupowej również okazał się szczęśliwy dla Polaków. Po dramatycznej walce reprezentacja Polski wygrywa w tie-breaku z Iranem! Lecz to nie koniec niespodzianek!

Grupa A

Francja – Meksyk 3:0 (25:18, 25:12, 25:22)
Spotkanie Francji z Meksykiem było pierwszym, podczas drugiej kolejki w olimpijskiej grupie A. Mecz zgodnie z oczekiwaniami, bez większych problemów wygrali Francuzi. Niesamowitą skutecznością na zagrywce popisał się Earvin Ngapeth, który w drugiej partii doprowadził do prowadzenia aż siedmioma punktami (7:0).

Włochy – USA 3:1 (28:26, 20:25, 25:23, 25:23)
Zła passa reprezentantów USA wciąż nieprzerwana! Włosi w pięknym stylu wygrywają z Amerykanami w czterech partiach. Od początku wiadomą było, iż spotkanie pomiędzy tymi reprezentacjami będzie zaciętą, wyrównaną walką. Po udanej drugiej partii dla Jankesów, reprezentacja Włoch wykonując skuteczne zagrania doprowadziła do zwycięstwa w dwóch kolejnych setach, zapewniając sobie zwycięstwo w całym spotkaniu.

Brazylia – Kanada 3:1 (24:26, 25:18, 25:22, 25:17)
Problemy Canarinhos z poprzedniego spotkania wróciły bardzo szybko. Błędy, a zarazem skuteczna gra Kanadyjczyków, doprowadziła do zwycięstwa w pierwszym secie dla reprezentacji Kanady. W drugiej partii Brazylijczycy zapewnili sobie zwycięstwo utrzymując przewagę punktową. Trzeci set okazał się częścią kulminacyjną całego spotkania. Właśnie w tej części meczu kibice mogli zobaczyć najwięcej cennych akcji, wymian po obu stronach siatki. Walka była wyrównana, jednak w ostateczności podopieczni Bernardo Rezende wygrywają trzeciego seta. W ostatniej partii Brazylijczycy, dzięki znakomitej skuteczności w ataku prowadzą w całym spotkaniu, zdobywając cenne 3 punkty.

Grupa B

Rosja – Argentyna 1:3 (18:25, 25:18, 18:25, 21:25)
Reprezentacja Argentyny w turnieju olimpijskim nie przestaje nas zaskakiwać. Po niespodziewanym zwycięstwie nad Iranem (3:0), Argentyńczycy wygrywają z Rosją! Rodacy dobrze nam znanego z parkietów PlusLigi – Facundo Conte w świetnym stylu zaczęli spotkanie, nie poddając się po przegranej drugiej partii, doprowadzili do prowadzenia w całym meczu.

Polska – Iran 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 20:25, 18:16)
To był prawdziwy horror! Nasi siatkarze przyzwyczaili już swoich kibiców do dramatycznych końcówek meczów. Po pierwszym, znakomitym secie w wykonaniu Polaków, w następnym reprezentacja Iranu zaczęła sprawiać małe kłopoty. Ostatecznie w drugiej partii biało-czerwoni pokonują Irańczyków. Trzeci i czwarty set sprawił wiele trudności dla naszej reprezentacji. Polacy popełniając masę błędów przegrywają dwa kolejne sety, skutkiem czego dochodzi do tie-breaku. W piątej części sytuacja zmieniała się cały czas. Jednakże Polacy, grając w pełnym poświęceniu w obronie wygrywają tie-breaka prowadząc w całym meczu 3:2.
Pełna relacja TUTAJ

Kuba – Egipt 0:3 (22:25, 15:25, 22:25)
Kolejny hit drugiego dnia siatkarskich rozgrywek na igrzyskach olimpijskich! Egipt w trzech setach zdominował reprezentację Kuby. Jak się okazało, próby wyrównania punktów przez Kubańczyków były nieskuteczne. Egipcjanie przez cały mecz spokojnie kontrolowali sytuację, skutkując wspaniałym zwycięstwem wartym aż 3 punkty!

Argentyna 2 0 6 6:1
Polska 2 0 5 6:2
Rosja 1 1 3 4:4
Egipt 1 1 3 3:3
Iran 0 2 1 2:6
Kuba 0 2 0 1:6