Strona główna Siatkówka PlusLiga Roberto Piazza trenerem PGE Skry!

Roberto Piazza trenerem PGE Skry!

0

Po długim oczekiwaniu PGE Skra Bełchatów w końcu przedstawiła kibicom swojego nowego trenera. Drużynę po Philippie Blainie obejmie Włoch Roberto Piazza.

Roberto Piazza to trener dobrze znany polskim kibicom. W sezonie 2014/2015 prowadził on zespół Jastrzębskiego Węgla i doprowadził drużynę ze Śląska do 4. miejsca w PlusLidze. Co ciekawe, w meczach o 3. miejsce Piazza grał właśnie z PGE Skrą.

49-latek to były siatkarz, jako trener pracuje już od 27 lat. Przez wiekszą część swojej kariery był asystentem trenera we włoskich i rosyjskich klubach. Pracę w roli pierwszego szkoleniowca Piazza rozpoczął w roku 2007, obejmując legendarny klub Sisley Treviso. Następnie prowadził Bre Banca Lannutti Cuneo, który doprowadził do trzeciego miejsca w Lidze Mistrzów. Z ekipy brązowego medalisty Champions League przeniósł się do PlusLigi, w której prowadził Jastrzębski Węgiel. Następnie był jeszcze związany z Olympiakosem Pireus i Azimutem Modena. W tym ostatnim nie pobył za długo, bo już w połowie sezonu rozwiązał z klubem kontrakt za porozumieniem stron.

Po trzech latach Roberto Piazza powraca do Polski i zasiądzie na ławce trenerskiej PGE Skry Bełchatów. Życzymy powodzenia!

Komentarze