Strona główna Siatkówka PlusLiga Roberto Piazza żegna się ze Skrą!

Roberto Piazza żegna się ze Skrą!

0
Fot. PGE Skra Bełchatów

Po dwóch sezonach spędzonych w Bełchatowie, włoski szkoleniowiec opuszcza Skrę. Roberto Piazza skupi się w najbliższym czasie na prowadzeniu reprezentacji Holandii.

Włoski szkoleniowiec już w pierwszym sezonie w Bełchatowie poprowadził drużynę do Mistrzostwa Polski, a nieco wcześniej wywalczył z bełchatowską ekipą Superpuchar Polski. Warto wspomnieć, że w minionym sezonie pod wodzą włoskiego trenera, PGE Skra Bełchatów znalazła się w półfinale Ligi Mistrzów.

– O Roberto mogę i zawsze będę mówił, i chcę mówić bardzo dobrze, bo uważam, że jest to trener o bardzo wysokich kwalifikacjach. Życie pisze swoje scenariusze i dwa lata temu nasze drogi się zeszły, po czym okazało się, że po czterech latach PGE Skra Bełchatów odzyskała mistrzostwo Polski za sprawą pracy w sztabie szkoleniowym na czele z Roberto Piazzą – mówi  Konrad Piechocki.

– Sezon, który jest za nami był bardzo trudny i zakończył się dla nas tak, jak się zakończył. Pożegnaliśmy się w zgodzie podając sobie rękę. Życzę Roberto samych sukcesów w pracy z reprezentacją Holandii – dodaje prezes bełchatowskiego klubu.

Roberto Piazza również dziękuje za dwa lata pracy w Skrze:
 – Dziękuję za ten czas i życzę powodzenia wszystkim kibicom i ludziom pracującym w PGE Skrze. To były dwa bardzo intensywne i emocjonujące sezony. Prędzej, czy później spotkamy się w jednej sali – mówi Piazza.

Według nieoficjalnych źródeł, PGE Skrę Bełchatów ma poprowadzić asystent Vitala Heynena, Michał Mieszko Gogol.

 

Źródło: informacja prasowa PGE Skry Bełchatów/ opracowanie własne

 

Komentarze