Rogers Cup: Agnieszka Radwańska walczy o ćwierćfinał!

Aktualizacja: 13 sie 2015, 23:47
13 sie 2015, 19:12

Już dziś około 21:00 polskiego czasu Agnieszka Radwańska powalczy o ćwierćfinał rozgrywek rangi Premier 5  w Toronto. Rywalką krakowianki w 3. rundzie Rogers Cup będzie Francuzka Alize Cornet, która w meczu 2. rundy wyeliminowała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą. Polka broni w Toronto tytułu wywalczonego przed rokiem w Montrealu. W finale w dwóch setach pokonała starszą z sióstr Williams – Venus.

Będzie to ósme spotkanie obu zawodniczek, a dotychczasowy bilans jest korzystny dla Polki, która w konfrontacjach z Cornet prowadzi 5-2. Ich ostatnie spotkanie odbyło się podczas tegorocznego turnieju w Sydney, gdzie Radwańska zwyciężyła szybko i w dwóch setach 6:3, 6:2. Był to rewanż za także tegoroczne zwycięstwo Francuzki, która pokonała Radwańską w 3 setach podczas nieoficjalnych MŚ par mieszanych w australijskim Perth.

Droga Cornet do dzisiejszego pojedynku była nieco dłuższa, aniżeli w przypadku Radwańskiej, która jako rozstawiona z “6” miała w pierwszej rundzie wolny los, a w drugiej pokonała reprezentantkę Niemiec Julię Goerges 7:5, 6:3. Francuzka aby znaleźć się w 3. rundzie musiała stoczyć dwa trudne pojedynki: w pierwszej rundzie z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro (6:3, 6:7, 6:4) i w drugiej z Dominiką Cibulkovą ze Słowacji (6:3, 6:2).

W dzisiejszym spotkaniu podobnie jak wczoraj faworytką będzie Radwańska, ale zawziętość i wielka wola walki Francuzki mogą napsuć sporo krwi 26-latce z Krakowa. Cornet cechuje dodatkowo cierpliwość i regularność, a w jej grze atak nie stoi na pierwszym miejscu. Kluczem do wygrania spotkania dla Polki może być dobre wykorzystanie geometrii kortu, gdyż tenisistka “trójkolorowych” znacznie lepiej czuje się na końcowej linii i nie najlepiej porusza się po korcie. Niezależnie od przedmeczowych prognoz można już teraz stwierdzić, że czeka nas bardzo dobre spotkanie, w którym z pewnością nie zabraknie wielu długich i spektakularnych wymian.

Tegoroczny sezon dla obu z nich nie jest najlepszy, ale rosnąca dyspozycja Radwańskiej, której forma eksplodowała na Wimbledonie, w którym osiągnęła półfinał pozwala napawać optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem. Najlepszym wynikiem Francuzki jest z kolei ćwierćfinał w Katowicach i 4. runda Rolanda Garrosa. W karierze turnieje WTA wygrywała już czterokrotnie, nie raz pokonując na swojej drodze bardzo silne rywalki jak chociażby Serena Williams, czy Simona Halep. Polka w zawodach WTA zdobyła już 14 skalpów i mimo, że Williams w zawodowym cyklu jeszcze nie pokonała, to w swojej bogatej karierze niczym nie umniejsza, przeważając przy tym nad rok młodszą rywalką.

Wśród bukmacherów faworytką do zwycięstwa także jest Radwańska. Za każdą postawioną złotówkę za zwycięstwo Polki można zarobić 1,28 zł, przy 3,50zł za zwycięstwo Cornet za taką samą stawkę.

Rogers Cup, Toronto, WTA Premier 5 (pula nagród: 2,513,000$), mecz 3. rundy gry pojedynczej kobiet, 13 sierpnia, 20:30: