Roland Garros 2023. Kawa odpada, Chwalińska gra dalej w eliminacjach

23 maj 2023, 14:18

Katarzyna Kawa oraz Maja Chwalińska mają już za sobą pierwsze mecze eliminacyjne do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Niestety już tylko jedna z nich ma szansę dołączyć do Igi Świątek, Magdy Linette oraz Magdaleny Fręch, które są pewne miejsca w turnieju głównym. Kawa przegrała z Chinką Zhao, natomiast Chwalińska szybko poradziła sobie z Włoszką Stefanini.

Chwalińska w 2. rundzie eliminacji Roland Garros zagra z 17-latką z Czech

Kawa i Chwalińska to jedyne tenisistki z naszego kraju, które muszą sobie wywalczyć miejsce w drabince głównej Rolanda Garrosa. Wiadomo już, że notowana na 279. miejscu w rankingu WTA 30-latka przegrała z Chinką Carol Zhao. Pojedynek trwał ponad 2 godziny i przez większość spotkania Polka rywalizowała na równi ze swoją rywalką, przegrywając pierwszy set i wygrywając w kolejnym. Niestety w decydującej partii Zhao całkowicie zdominowała Kawę i pozwoliła jej na wygraną w zaledwie jednym gemie. Dokładny wynik końcowy to 1:2 (4:6, 7:5, 1:6).

Zupełnie inny przebieg miało spotkanie 21-letniej Maji Chwalińskiej ze znacznie wyżej notowaną Lucrezią Stefanini (105. WTA), którą stawiano w roli zdecydowanej faworytki. Początkowo mogło się wydawać, że Włoszka faktycznie zdominuje mecz, ponieważ już przy pierwszym gemie serwisowym Polki udało jej się dokonać przełamania. Ciąg dalszy był jednak taki, że to Chwalińska wygrała wszystkie pozostałe gemy, doprowadzając wynik w pierwszym secie z 0:2 do 6:2. Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu polskiej tenisistki, co otworzyło jej drogę do szybkiego zwycięstwa 6:1.

Kolejną rywalką Chwalińskiej w eliminacjach będzie 17-letnia Sara Bejlek z Czech. Młoda tenisistka notowana na 180. miejscu w rankingu przeszła przez pierwszą rundę bez gry, ponieważ Laura Siegemund musiała wycofać się z rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa.

Roland Garros 2023. Kiedy startuje turniej? Z kim grają Polacy?