Strona główna Tenis ATP Roland Garros: Czwórka Polaków w turnieju głównym gry deblowej

Roland Garros: Czwórka Polaków w turnieju głównym gry deblowej

0

Czterech reprezentantów Polski zaprezentuje się w Roland Garros 2017 w rywalizacji podwójnej. Alicja Rosolska, Magda Linette, Łukasz Kubot oraz Marcin Matkowski poznali w niedzielę swych przeciwników.

Alicja Rosolska w parze z Nao Hibino w pierwszej rundzie trafiły na parę Jelena Jankovic/Coco Vandeweghe. W przypadku zwycięstwa polsko-japońska para może się zmierzyć z rozstawionymi z siódemką Niemką Julią Gorges i Czeszką Baborą Strycovą.

Do rywalizacji zarówno w singlu, jak i w deblu na paryskiej mączce zgłosiła się druga polska rakieta, Magda Linette. Poznanianka, której towarzyszyć będzie Chorwatka Ana Konjuh, w pierwszej rundzie trafiła na siostrzany duet z Ukrainy – Ludmiła i Nadia Kiczenko. Jeżeli uda się ominąć tą przeszkodą, w drugiej rundzie może dojść do starcia z szóstym deblem rywalizacji Lucie Hradecką i Kateriną Siniakovą.

Również w rywalizacji deblistów Polskę reprezentować będzie dwóch panów. Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo będą próbować powtórzyć wynik sprzed trzech tygodni z Madrytu, gdzie triumfowali. Rozstawiona w Paryżu z numerem cztery polsko-brazylijska para w pierwszej rundzie zmierzy się z duetem gospodarzy Julien Benneteau/Jeremy Chardy.

Drugim polskim tenisistom który zaprezentuje się kibicom tenisa w Lasku Bulońskim w grze podwójnej, będzie Marcin Matkowski. “Matka” i towarzyszący mu Edouard Roger-Vasselin zostali rozstawieni z numerem dwunastym i w pierwszej rundzie zmierzą się z amerykańsko-nowozelandzkim duetem Nicholas Monroe/Artem Sitak.

 

Komentarze