Roland Garros: Djoković nie pozostawił złudzeń. Hurkacz odpada w pierwszej rundzie

Aktualizacja: 6 lip 2019, 12:18
27 maj 2019, 18:19

Hubert Hurkacz odpadł już w 1. rundzie Rolanda Garrosa. Polak nie miał jednak łatwego zadania, bo mierzył się z liderem rankingu ATP, Novakiem Djokoviciem. Serb wygrał szybko i bez większych problemów.

Polak powalczył tylko w pierwszym secie. Dwa kolejne łatwo przegrał. Mecz jednak nie rozpoczął się najlepiej dla naszego tenisisty, bo już w pierwszym gemie rywal go przełamał. Wpłynęło to na wynik pierwszej partii, bo obaj tenisiści wygrywali kolejne swoje gemy serwisowe, jednak dzięki przewadze z początku meczu, Serb okazał się lepszy.

W drugim secie Polak dał się przełamać dwa razy i przegrywał już 4:1. Wtedy jednak Serb przegrał swój serwis, ale w kolejnym gemie naprawił swój błąd, potem wygrał kolejnego i seta zakończył swoim zwycięstwem.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Serba 2:0. Później Hurkacz zaczął grać lepiej. Wydawało się, że już się nie podniesie, ale zaczął grać lepiej. Djoković jednak szybko sprowadził młodego Polaka na ziemię. W siódmym gemie go przełamał i wygrał cały mecz.

Hurkacz trafił najgorzej jak mógł. Już w 1. rundzie trafił na najwyżej rozstawionego zawodnika. Zrobił co mógł, ale Djoković na tą chwilę prezentuje poziom nieosiągalny dla Polaka.

Hubert Hurkacz – Novak Djoković 4:6, 2:6, 2:6