Roland Garros: Fantastyczny mecz Świątek! 16. rakieta świata zmieciona z kortu!

30 maj 2019, 12:57

53 minuty! Zaledwie tyle czasu potrzebowała Iga Światek by awansować do III rundy tegorocznego Rolanda Garrosa! Dla niespełna 18-letniej tenisistki to największy sukces w karierze, szczególnie że w pokonanym polu zostawiła 16. zawodniczkę rankingu WTA – Chinkę Qiang Wang, wygrywając 6:3, 6:0!

Początek spotkania zwiastował już, że to będzie dobry mecz Polki. Warszawianka wygrała dwa pierwsze gemy, ale niestety wówczas wkradło się lekkie rozkojarzenie, które poskutkowało utratą serwisu. Na szczęście Świątek szybko wróciła na właściwe tory i do końca seta prezentowała wysoki, równy poziom wygrywając całego seta do trzech.

Druga odsłona to już całkowita dominacja Świątek! Nasza zawodniczka zmiotła z kortu rywalkę przegrywając w całym secie zaledwie osiem piłek i triumfując do zera w 25 minut! Całe spotkanie trwało 53 minuty.

W III rundzie wielkoszlemowego Roland Garros zawodnicza tenisowej Legii zmierzy się z lepszą z pary Darią Kasatkina – Monika Puig, które zostanie rozegrane jeszcze dziś o godzinie 16:30.