Roland Garros: Janowicz przegrywa z kwalifikantem w pierwszej rundzie. Nieudany powrót Polaka

28 maj 2017, 19:20

Jerzy Janowicz przegrał w trzech setach z Taro Danielem już w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Powracający po kontuzji Polak po raz pierwszy w karierze odpadł na tak wczesnym etapie turnieju French Open.

Polski tenisista do Rolanda Garrosa podszedł praktycznie bez przygotowań. 26-latek w ostatnich miesiącach zmagał się z urazami przez co odwołał część zaplanowanych startów. W maju zagrał w Monachium i Madrycie. W żadnym z turniejów nie przeszedł eliminacji. 26-latek przegrał w niedzielę z Taro Danielem 4:6, 4:6, 4:6. Japończyk nie dał Janowiczowi szans przełamując go w każdym z setów. 102. rakieta świata grała bardzo solidnie utrzymując koncentrację przez cały mecz. Danielowi nie przeszkodziły nawet asy serwisowe Polaka, których w pierwszym secie było aż sześć.

Spotkanie trwało dwie godziny i 23 minuty. Było to drugie starcie zawodników. W 2015 roku w Hamburgu Janowicz wygrał 6:4, 6:3.

Taro Daniel (Japonia) – Jerzy Janowicz (Polska) 6:4, 6:4, 6:4.