Roland Garros: Janowicz za burtą debla! Pokonał go… jutrzejszy rywal!

27 maj 2015, 17:29

Jerzy Janowicz w parze z Finem Jarko Nieminenem nie zagra w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open w rywalizacji gry podwójnej. Polsko-fińska para w meczu wielkiej dramaturgii uległa parze Carlos Berlocq/Leonardo Mayer 7:6, 3:6, 6:7.

Pierwszy set do samego końca toczył się zgodnie z prawem zachowania serwisu obu debli. W żadnym z dwunastu gemów, żadna z par nie uzyskała wyraźnej przewagi punktowej, przez co o losach tej partii zadecydować miał tie-break, w którym lepsza o jednego mini-breaka okazała się para Janowicz/Nieminen.

Drugi set również zapowiadał się bardzo emocjonująco, gdyż do siódmego gema toczyła się bardzo zażarta walka o każdą piłkę, nie oddając przy tym żadnego swojego serwisu. Losy partii przesądziły się jednak w gemie kolejnym, kiedy to Berlocq i Mayer przełamali polsko-fińską parę, by chwilę później serwować po seta.

Trzecia, a zarazem ostatnia partia z pewnością wywarła największe wrażenie na kibicach, gdyż po siedmiu gemach, przy prowadzeniu Argentyńczyków 5:2 z dwoma przełamaniami, udany rajd po wyrównanie rozpoczęli Polak z Finem. Wygrali swoje podanie, a potem dwukrotnie odłamali rywali i uciekli spod ostrego topora porażki. Podobnie jak w secie pierwszym o zwycięstwie w całym spotkaniu zdecydował tie-break. Tam po wielu zwrotach akcji i mini przełamaniach lepsi okazali się zawodnicy z Ameryki Południowej.

Warto dodać, że spotkanie to było dobrym przetarciem przed jutrzejszym meczem drugiej rundy gry pojedynczej Jerzego Janowicza, gdyż rywalem Łodzianina będzie dzisiejszy pogromca Leonardo Mayer.

Roland Garros (pula nagród debla: 1,984 mln euro), Wielki szlem, mecz pierwszej rundy gry podwójnej:

Leonardo Mayer (ARG) / Carlos Berlocq (ARG) – Jerzy Janowicz (POL) / Jarkko Nieminen (FIN) 6:7(5-7), 6:3, 7:6(7-4)