Roland Garros: Kubot gra dalej, Linette jedzie do domu

27 maj 2016, 23:34

Łukasz Kubot w parze z Alexandrem Peyą ograli duet Monroe/ Sitak 6:4, 5:7, 6:4, co dało im awans do III rundy. O wiele gorzej poradziła sobie za to Magda Linette w parze z Alize Cornet ulegając deblowi Brengle/ Maria 4:6, 6:2, 1:6.

Łukasz Kubot i jego partner deblowy zaczęli mecz bardzo dobrze, bowiem po dwóch przełamaniach prowadzili 4:1. Co prawda potem stracili własne podanie, jednak nie miało to wpływu na losy seta, który zakończył się triumfem Polaka 6:4.
Druga odsłona była o wiele bardziej wyrównana, ponieważ swoją grę poprawili rywale. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatnim gemie, kiedy to nasz tenisista wraz z Austriakiem zostali przełamani i ulegli 5:7.
O zwycięstwie decydowała zatem ostatnia partia. W niej lepsi okazali się Peya z Kubotem, którzy po dwóch zwycięstwach przy gemach serwisowych rywali wygrali 6:4 a cały mecz 2:1.

Niestety w kompletnie innym nastroju byliśmy po meczu Magdy Linette. W pierwszym secie do stanu 3:3 obie pary grały niemal bezbłędnie, jednak później nastąpiła seria przełamań z jednej i drugiej strony zakończona triumfem Brengle i Marii.
Polka i Francuzka w drugiej odsłonie pokazały jednak pełnię swoich umiejętności i rozgromiły rywalki aż 6:2, mimo iż jako pierwsze utraciły swoje podanie.
Decydująca partia to jednak zmiana o 180 stopni, bowiem mnóstwo błędów i anemiczna gra Linette i Cornet zapewniły rywalkom triumf 6:1.

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecz II. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/ Alexander Peya, Austria [9]- Nicolas Monroe, USA/ Artem Sitak, Nowa Zelandia 6:, 5:7, 6:4

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecz II. rundy gry podwójnej kobiet:

Magda Linette, Polska/ Alize Cornet, Francja- Madison Brengle, USA/ Tatjana Maria, Niemcy 4:6, 6:2, 1:6