Roland Garros: Linette za burtą. Sen Fręch trwa dalej!

27 maj 2018, 21:27

Po pierwszym dniu wielkoszlemowego Roland Garros polscy kibice mogą być w usatysfakcjonowanie w 50%. Z turnieju odpadła bowiem już Magda Linette, ale do drugiej rundy awansowała polska kwalifikantka, Magdalena Fręch, która po raz kolejny sprawiła dużą niespodziankę!

Niestety, już na pierwszej rundzie swoją grę zakończyła polska rakieta nr 1 (pod nieobecność Agnieszki Radwańskiej). Magda Linette dość łatwo przegrała z Kazachską, Zariną Diyas. Poznanianka po dobrym początku i przełamaniu rywalki na 2:1 niestety straciła całkowicie kontrolę nad meczem. Najpierw uległa 53. zawodniczce świata do trzech, a w drugiej partii zdołała ugrać zaledwie jednego gema i musiała uznać wyższość w Diyas w zaledwie równą godzinę.

Znacznie lepiej spisała się debiutantka na francuskich kortach! Magdalena Fręch sprawiła niespodziankę i pokonała wyżej klasyfikowaną Rosjankę, Jekatierinę Aleksandrową. Na początku w poczynaniach Fręch widać było nerwowość stąd też szybkie przełamanie ze strony rywalki. Na szczęście 20-latka szybko opanowała poczynania na korcie i najpierw odłamała Aleksandrową, a następnie jeszcze raz przełamała Rosjankę wygrywając partię do trzech.

Drugi set niestety należał do rywalki. Aleksandrowa szybko objęła prowadzenie 2:0 i mimo aż pięciu przełamań serwisu w jednym secie to Rosjanka była górą wygrywając odsłonę podobnie jak Polka do trzech.

Decydująca partia to zacięte widowisko z obu stron. Najpierw na straconej pozycji była Fręch, która już w pierwszym gemie oddała serwis rywalce. Na szczęście kilka kolejnych gemów uspokoiło sytuację, a następnie do ataku ruszyła Polka, która od stanu 3:3 nie przegrała nawet gema i triumfowała nad wyżej klasyfikowaną zawodniczką.

W drugiej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros Magdalena Fręch zmierzy się z rozstawioną z numerem 10. Amerykanką Sloaną Stephens, która pokonała w pierwszej rundzie Holenderkę Arantxę Rus 6:2, 6:0!