Roland Garros: Pewne zwycięstwo Igi Swiątek

28 maj 2019, 19:50

Iga Świątek pokonała w I rundzie Roland Garrosa Francuzkę Selene Janicijević 6:3, 6:0. Dla niespełna 18-letniej tenisistki był to debiut w seniorskich międzynarodowych mistrzostwach Francji.

Polka była zdecydowaną faworytką spotkania z zawodniczką, która w turnieju wystąpiła dzięki dzikiej karcie. Pierwszy gem dość niespodziewanie rozpoczął się straty własnego serwisu przez Świątek, która odrobiła stratę w kolejnym gemie. Polska tenisistka zwyciężyła pewnie przy swoim serwisie i po raz drugi przełamała rywalkę wychodząc na prowadzenie 4:1. Polak zdekoncentrowała się w siódmym gemie, który przegrała przy własnym serwisie do 15, jednak chwile później odzyskała straconego gema i przypieczętowała zwycięstwo zwyciężając przy własnym serwisie.

Drugi set to absolutna dominacja sklasyfikowanej na 104 miejscu w rankingu WTA Warszawianki, która zwyciężyła 6:0 w trwającym zaledwie 23 minuty secie.

Dzięki zwycięstwu Polka może dopisać do swojego dorobku 70 punktów. Kolejną rywalką Świątek będzie Chinka Qiang Wang.

Iga Świątek – Selena Janicijevic 6:3, 6:0