Strona główna Tenis Roland Garros 2017 Roland Garros: Spacerkiem do drugiej rundy. Agnieszka Radwańska z pierwszą wygraną w...

Roland Garros: Spacerkiem do drugiej rundy. Agnieszka Radwańska z pierwszą wygraną w Paryżu

0
Foto: zimbio.com

Agnieszka Radwańska pokonała Fionę Ferro 6:1,6:1 i zameldowała się w drugiej rundzie French Open. Najlepsza polska tenisistka zrobiła pierwszy krok w kierunku obrony zeszłorocznych punktów za IV rundę.

Pojedynek pierwszej rundy tegorocznego French Open między Francuzką i Polką był pierwszym pojedynkiem między obiema zawodniczkami. Faworytką spotkania była Radwańska co było widać od początku spotkania przeniesionego na kortach numer dwa kompleksu kortów w Lasku Bulońskim.

Wtorkowy mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia faworytki. Grająca pewnie i popełniająca mało błędów własnych w secie otwarcia Radwańska (pięć przy czternastu rywalki) wygrała pięć gemów z rzędu i dopiero wtedy pozwoliła tenisistce gospodarzy na honorowego gema w secie pierwszym.

Taki obrót spraw w secie otwarcia podbudował polską tenisistkę i podłamał rywalkę. Drugi set w wykonaniu Radwańskiej to partia z tylko jednym niewymuszonym błędem (przy piętnastu Ferro) oraz trzema asami serwisowymi (zero po stronie rywalki). Dzięki doskonałej grze własnej oraz błedach rywalki Agnieszka Radwańska po niewiele ponad godzinie rywalizacji mogła się cieszyć z awansu do drugiej rundy paryskiej imprezy. Rywalką Polki w walce o 1/32 finału będzie Holenderka Alison van Uytvanck. Wcześniej do drugiej rundy singla w Paryżu awansowała druga polska tenisistka, Magda Linette

Roland Garros, Paryż
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w singlu kobiet 13,5 mln euro
I runda gry pojedynczej:
Agnieszka Radwańska (Polska,9) – Fiona Ferro (Francja) 6:1, 6:1

Komentarze