Roland Garros: Świątek przegrywa z Halep w rekordowym tempie

Aktualizacja: 6 lip 2019, 12:16
3 cze 2019, 20:01

Iga Świątek na czwartej rundzie zakończyła swoją przygodę z Rolandem Garrosem. Polka w zaledwie 45 minut przegrała z Simoną Halep 1:6, 0:6.

Był to najszybszy mecz tegorocznego turnieju. Polka od początku była bardzo spięta. Mentalnie ten mecz przegrała już w szatni. Próbowała narzucić swoje warunki, ale bardzo się myliła i urwała Rumunce zaledwie jednego gema. Świątek przełamała rywalkę w szóstym gemie pierwszego seta. Był to jedyny przebłysk Polki na korcie w tym meczu. Chwilę później Halep odpowiedziała tym samym i wygrała pierwszą partię.

W drugim gemie Halep nie pozwoliła Świątek dosłownie na nic. Szybko wygrała i zakończyła mecz w rekordowym tempie. Polka, mimo że odpadła w słabym stylu, to nie może narzekać. Czwarta runda to jej rekordowe osiągnięcie w Wielkim Szlemie. Pozwoli jej to awansować na najwyższe w karierze, 63. miejsce w rankingu WTA.