Roland Garros: Wymęczone zwycięstwo Łukasza Kubota w deblu

30 maj 2019, 19:39

W meczu II rundy Rolanda Garrosa Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelem Melo pokonali Marcusa Daniella i Wesleya Koolhofa 4:6, 6:2, 6:4 i awansowali do kolejnej rundy.

Polsko-brazylijski para, która w turnieju rozstawiona jest z numerem “1” pierwszy set rozpoczęła dobrze, bo już w trzecim gemie zwyciężyli przy podaniu rywali. Radość Kubota i jego partnera nie trwała zbyt długo, bo już w kolejnym gemie oddali prowadzenie, a przy stanie 4:5 zostali po raz drugi przełamani i przegrali seta.

Drugi set to pokaz gry w wykonaniu Kubota i Melo, którzy oddali zaledwie dwa gemy Holendersko – Nowozelandzkiej parze dwukrotnie przełamując rywala. W decydującym o zwycięstwie trzecim secie nastąpiło jedno przełamanie, które miało miejsce przy serwisie Daniella i Koolhofa. Ostatecznie Kubot wraz z Melo awansowali do kolejnej rundy.

Kubot/Melo – Daniell/Koolhof 4:6, 6:2, 6:4