Roland Garros: Zmienne szczęście polskich deblistek

25 maj 2016, 14:02

Paulę Kanię w parze z Marią Irigoyen oraz Magdę Linette wraz z Alize Cornet zobaczymy w II rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Niestety już na początku rozgrywek odpadły Alicja Rosolska z Amerykanką Nicole Melichar.

Teoretycznie najłatwiejsze rywalki na drodze do kolejnej rundy miały Paula Kania oraz Maria Irigoyen. Polka wraz z Argentynką szybko teorię udowodniły praktyką i bardzo szybko, bo w niecałe 90 minut uporały się z francuskim duetem, wygrywając 6:2, 6:4.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało Alicję Rosolską z Amerykanką- Nicole Melichar, które za rywalki miały doświadczoną parę Chinek. Niestety sprawdził się „czarny scenariusz” i mimo tylko jednego przełamania Polka wraz z partnerką z USA musiały uznać wyższość rywalek. Bardzo dobra gra w drugim secie niestety nie wystarczyła by doprowadzić do 3. seta. Mecz zakończył się po dwóch setach wynikiem 6:4, 7:6(3) dla chińskiej pary.

Jako nasza ostatnia zawodniczka na kort wybiegła Magda Linette, która niestety pożegnała się z turniejem już w grze singlowej. Dziś jej partnerką była doświadczona Francuzka- Alize Cornet. Rywalkami były zawodniczki gospodarzy, które otrzymały „dziką kartę” by móc startować w RG. W pierwszym secie młode Francuzki udowodniły, że warto było im zaufać i wygrały set po „tie- break’u”. Potem niestety było już słabiej i triumfowała nasza reprezentantka wraz z doświadczoną Francuzką 6:3, 6:4.

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecze I rundy gry podwójnej kobiet:

Tessah Adrianjafitrimo, Francja/ Claire Feuerstein, Francja- Maria Irigoyen, Argentyna/ Paula Kania, Polska 2:6, 4:6

Nicole Melichar/ Alicja Rosolska, Polska- Chen Liang, Chiny/ Yafan Wang, Chiny 4:6, 6:7(3)

Clothilde De Bernardi, Francja/ Sherezad Reix, Francja[WC]- Alize Cornet, Francja/ Magda Linette, Polska 7:6(3), 3:6, 4:6