Strona główna Tenis Roland Garros 2019 Rolland Garros: Linette z awansem do kolejnej rundy!

Rolland Garros: Linette z awansem do kolejnej rundy!

0
fot. zimbio.com

Magda Linette zwyciężyła z Francuzką Chloe Paquet w dwóch partiach i zdołała awansować do II rundy wielkoszlemowego French Open im Rollanda Garrosa w Paryżu.

Pierwsza odsłona meczu była dość nerwowa. Rywalki nawzajem się przełamywały. Jednak to Fracuzka odnalazła się szybciej i prezentowała większą różnorodność zagrań. Polka nie była, wstanie już powalczyć i dość szybko oddała tego seta.

W drugiej odsłonie widać było zmianę w grze Linette. Polka grała agresywniej i zdecydowanie pewniej, dobrze wyprowadzała kontry i broniła się przed atakami Francuzki. Parquet nie miała wiele do powiedzenia i dość szybko traciła kontrolę nad grą i całkowicie oddała inicjatywę naszej tenisistce.

Trzecia partia była bardzo szczęśliwa dla Linette. Polka wyszła z ogromnych opresji. Linette zdołała obronić aż cztery break pointy. Potem prezentowała śmiało grę i udowadniała, że nie da za wygraną. Do końca okazywała dużą pewność siebie i wiarę w zwycięstwo z jak się okazało trudną rywalką. Nasza zawodniczka dowiozła do końca zwycięstwo i wystąpi w kolejnej rundzie. Polka zagra w niej ze zwyciężczynią pojedynku Simona Halep-Alja Tomljanović.

I runda gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette (Polska) – Chloe Paquet (Francja, WC) 3:6, 6:1, 6:2

 

Komentarze