Rosyjscy kolarze mogą wrócić do rywalizacji. Jest jedno “ale”

28 mar 2022, 18:35

Zespół Gazprom-RusVelo został wykluczony z Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Rosjanie mają jednak szanse wrócić do profesjonalnego współzawodnictwa. Drużyna postanowiła zmienić nazwę i szuka nowych sponsorów, aby móc ponownie brać udział w zbliżających się wyścigach. 

Rosyjski zespół swoją działalność rozpoczął w 2012 roku. W ostatnich latach drużyna przeszła jednak dużą metamorfozę. Dziś Gazprom-RusVelo uznawany jest za zespół międzynarodowy, a jedynie 9 z 21 kolarzy pochodzi z Rosji. Pozostali zawodnicy wywodzą się natomiast z Włoch, Norwegii, Hiszpanii oraz Kostaryki.

Mimo tych okoliczności zespół Gazprom-RusVelo został wykreślony ze struktur Międzynarodowej Federacji Kolarskiej (UCI). W związku z tym drużyna musiała zawiesić działalność. Jej włodarze nie zamierzają się jednak poddać. W zespole już rozpoczęły się duże zmiany, a głównym celem jest znalezienie nowego sponsora tytularnego. Od teraz zespół w mediach społecznościowych funkcjonuje jako Professional Cycling Team.

Kontynuujemy poszukiwania sponsora tytularnego. Jeśli to się uda, będziemy mogli wrócić do ścigania. Z nową nazwą zadecydujemy, jaki kraj będziemy reprezentować — napisała drużyna na Twitterze.

RusVelo liczy, że zmiana nazwy, reprezentowanego kraju oraz sponsora sprawi, iż Międzynarodowa Unia Kolarska pozwoli im na powrót do profesjonalnych zawodów. Warto dodać, że formalnie wybór kraju jest niezgodny z obowiązującymi przepisami. UCI ma jednak zrobić dla Rosjan wyjątek.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA