czwartek, 30 czerwca, 2022

Rosyjskie kluby wyłączone z międzynarodowych turniejów. Komunikat FIVB oraz CEV

FIVB oraz CEV jednocześnie poinformowały o tym, że wszystkie drużyny siatkarskie z Rosji oraz Białorusi nie będą mogły uczestniczyć w międzynarodowych rozgrywkach do odwołania. Decyzja dotyczy reprezentacji narodowych, klubów, działaczy, a także drużyn grających na plaży i śniegu.

Nie dla rosyjskiej i białoruskiej siatkówki od FIVB oraz CEV

Jak widać, wszyscy idą za ciosem. W niemal każdej dyscyplinie sportowej kraje będące agresorem wojennym na Ukrainie są poważnie sankcjonowane. Dziś Międzynarodowa Federacja Siatkarska potwierdziła odwołanie Mistrzostw Świata w Rosji. Oficjalnie: FIVB odwołuje siatkarski mundial w Rosji. Gdzie Polacy będą bronić tytułu?

Kilka godzin później podano, że wszelkie drużyny narodowe oraz kluby z Rosji i Białorusi nie będą mogły brać udziału w rozgrywkach międzynarodowych. Decyzja będzie obowiązywać do odwołania. Prawdopodobnie przywrócenie będzie możliwe tylko w przypadku zażegnania konfliktu.

CEV poszedł o krok dalej i zawiesił wszystkich członków pochodzących z Rosji i Białorusi we wszystkich możliwych organach federacji.

Podjęte kroki, nie licząc reprezentacji, dotkną przede wszystkim rosyjskie kluby występujące w europejskich rozgrywkach. W Lidze Mistrzów nie zagrają już Zenit Sankt Petersburg i Dinamo Moskwa, a z Pucharu CEV wypada Zenit Kazań. Natomiast z rozgrywkek kobiecej Ligi Mistrzów wyrzucone zostają Dinamo Moskwa, Dinamo Kazań oraz Lokomotiv Kaliningrad.

Jest to jednoznaczne z zakończeniem europejskiej przygody przez Bartosza Bednorza oraz Malwinę Smarzek. Reprezentanci Polski występują kolejno w Zenicie Kazań i Lokomotivie.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA