piątek, 19 sierpnia, 2022

Rozstrzygnięcia pierwszego dnia zawodów „Celuj w Igrzyska” w Jakuszycach

Za nami spora dawka sportowych emocji towarzyszących dzisiejszym startom w ramach „Celuj w Igrzyska”. W Jakuszycach zwycięstwa w biegach indywidualnych w poszczególnych kategoriach odnosili Marcin Szwajnos, Magda Piczura, Wojciech Janik, Daria Gembicka, Konrad Badacz, Anna Nędza-Kubiniec, Hubert Matusik oraz Martyna Lichosyt Ogrodny.

Najlepsza trójka biegu juniorów zmieściła się w minucie. Wygrał Marcin Szwajnos z BKS WP Kościelisko, który o 41 sekund pokonał Łukasza Bałęcznego reprezentującego klub z Dusznik-Zdroju. Na najniższym stopniu podium uplasował się Łukasz Sidorowicz z AZS AWF Katowice., który z tego grona okazał się najlepszym strzelcem – spudłował tylko trzy razy podczas gdy Bałęczny zarobił cztery karne rundy, a Szwajnos aż sześć.

Wśród juniorek dobrym strzelaniem i niezłym biegiem popisała się Magda Piczura z BKS WP Kościelisko. Trzy karne minuty i trzeci wynik biegowy pozwoliły jej odnieść wygraną z przewagą 53 sekund nad Pauliną Wąsalą. Zawodniczka reprezentująca AZS AWF Wrocław spudłowała tylko dwa razy, ale w samym biegu przegrała z Piczurą o ponad półtorej minuty. Skład podium w tej kategorii uzupełnia Kamila Cichoń z Górnika Iwonicz-Zdrój, która z pięcioma minutami kary straciła do zwyciężczyni minutę i 32 sekundy.

Grubo ponad dwie minuty – taką przewagę nad drugim na mecie w biegu juniorów młodszych Mateuszem Gierczykiem z UKN Melafir Czarny Bór uzyskał jego klubowy kolega Wojciech Janik. To był nokaut – zwłaszcza na trasie biegu, bo na strzelnicy młodszy brat Mateusza spudłował w sumie sześciokrotnie. Bartłomiej Puto z BKS WP Kościelisko przy takiej samej liczbie niecelnych strzałów stracił do Janika ponad cztery minuty, a i tak pozwoliło mu to zająć trzecią lokatę.

Bardzo ciekawie wyglądała walka o zwycięstwo wśród juniorek młodszych. Na trasie najlepsza była Karolina Janko z chorzowskiego Karlika, która jednak na strzelnicy nie trafiła do celu aż osiem razy i ostatecznie musiała uznać wyższość Darii Gembickiej. Zawodniczka UKS Lider Katowice do czasu biegu miała doliczone trzy minuty kary za cztery pudła (za każdy niecelny strzał dodawano 45 sekund) i wyprzedziła Janko o niemal dwie minuty. Trzecie miejsce zajęła Paulina Pawliczek z BKS WP Kościelisko.

Zeszłoroczni dominatorzy w najmłodszej kategorii, teraz sieją postrach wśród młodzików. Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra) oraz Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) kontynuują zeszłoroczne serie zwycięstw. Badacz wygrał o pięć sekund z klubowym kolegą Mateuszem Zawołem, Nędza-Kubiniec drugą na mecie Barbarę Skrobiszewską (MKS Karkonosze Jelenia Góra) pokonała o ponad półtorej minuty.

W rywalizacji roczników 2004-2006 zwycięstwa odnieśli Hubert Matusik z Melafiru Czarny Bór oraz Martyna Lichosyt Ogrodna z BLKS Żywiec.

W rozgrywanych równolegle biegach seniorów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski najlepsi okazali się Tomasz Jurczak oraz Karolina Trzaska (oboje reprezentują AZS AWF Wrocław), którzy wygrali bardzo przekonująco osiągając ponad 10 minut nad rywalami.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA