Strona główna Tenis ATP Rusza PEKAO Szczecin Open, siedmiu biało-czerwonych na starcie

Rusza PEKAO Szczecin Open, siedmiu biało-czerwonych na starcie

0

Już o godzinie 15. zostanie rozegrany w pierwszy mecz turnieju głównego PEKAO Szczecin Open. W 23. edycji turnieju nie zabraknie świetnych tenisistów, plany będzie starało się im pokrzyżować aż siedmiu Polaków.

W Szczecinie zobaczymy m.in zwycięzcę Poznań Open oraz niedawnego pogromcę Jerzego Janowicza, Pablo Carreno Buste. Ponad to swoje umiejętności będą prezentować: zeszłoroczny finalista, Jan-Lennard Struff, Holender Robin Haase oraz Nicolas Almagro, który jeszcze niedawno należał do grona dziesięciu najlepszych tenisistów świata.

Polskich barw bronić będą doświadczeni Grzegorz Panfil (który swój mecz rozegra już dzisiaj o 19.) oraz Marcin Gawron. Wystąpią też dużo młodsi: Paweł Ciaś, Kamil Majchrzak oraz Hubert Hurkacz. Szczególne nadzieje wiążemy z dwoma ostatnimi, ponieważ ostatnio prezentowali się bardzo dobrze. Z kolei Mateusz Kowalczyk i Maciej Rajski dostali się do drabinki głównej przez kwalifikacje, co już jest dla nich sporym sukcesem. Na pewno jednak nie spoczną na laurach i będą zażarcie walczyć o każdą piłkę z wyżej notowanymi rywalami.

PEKAO Szczecin Open to największy męski turniej rozgrywany w Polsce. Pula nagród w tym roku wyniesie aż 106,500 euro. Jest rozgrywany na nawierzchni ziemnej. Zawody potrwają do niedzieli, 20. września. Niestety zabraknie w Szczecinie Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota i Michała Przysiężnego. Ta grupa tenisistów została wyznaczona do reprezentowania Polski w arcyważnym spotkaniu Pucharu Davisa ze Słowacją w zbliżający się weekend.

Występu Polaków w dniu dzisiejszym:

17.00 Majchrzak/Zieliński- Gaio/Giannessi

19.00 Grzegorz Panfil-Maxime Teixeira

Komentarze