Rywal Adama Kownackiego wpadł na dopingu. Co to oznacza dla Polaka?

6 wrz 2023, 16:29

Adam Kownacki (20-4, 15 KO) może mieć jedną porażkę mniej w swoim pięściarskim rekordzie. Wszystko dlatego, że Joe Cusumano (22-4, 20 KO), z którym w czerwcu mierzył się polski zawodnik, wpadł podczas testów antydopingowych. O sprawie poinformowali promotorzy Amerykanina

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Pojedynek Kownacki – Cusumano może zostać unieważniony

Adama Kownacki z Joe Cusumano zmierzył się na gali w Nowy Jorku. W czerwcu Amerykanin pokonał Polaka przez nokaut techniczny w 8. rundzie. Dla naszego zawaodnika była to już czwartą z rzędu porażka w zawodowej karierze. Wcześniej Kownacki przegrał z Alim Erenem Demirezenem oraz dwukrotnie uległ Robertowi Heleniusowi.

Okazuje się, że jedna przegrana może zostać usunięta z rekordu Polaka. Grupa Matchroom poinformowała, że Cusumano przedstawił niekorzystny dla siebie wynik badania antydopingowego. Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest więc ten, w którym walka z Adamem Kownackim prawdopodobnie zostanie uznana za nieodbytą.

Grupa Matchroom może potwierdzić, że Joe Cusumano przedstawił niekorzystny dla siebie wynik badania antydopingowego nakazanego przez komisję sportową stanu Nowy Jork (…) choć jesteśmy rozczarowani tą wiadomością, utwierdza nas to w przekonaniu, że należy regularnie testować aktywnych zawodników i zapewniamy, że w dalszym ciągu będziemy promować czysty i uczciwy sport – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Jeżeli walka zostanie uznana za nieodbytą, będzie to pierwszy taki przypadek zarówno w karierze Polaka, jak i Amerykanina. Dla Adama Kownackiego to może być doskonała okazja, aby jeszcze raz spróbować swoich sił na ringu po tym, jak jego notowania w wadze ciężkiej znacznie spadły.

Wiceprezes UFC rozbudza nadzieje. Umieścił Polskę na szczycie listy

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA