Sabalenka w półfinale French Open. W dwóch setach ograła Ukrainkę

6 cze 2023, 15:40

Aryna Sabalenka została drugą półfinalistką tegorocznej edycji wielkoszlemowego French Open. Białorusinka po niełatwym spotkaniu wygrała w dwóch setach z Ukrainką Eliną Svitoliną i awansowała do kolejnej rundy, w której zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą.

Sabalenka wygrywa kolejny mecz do zera

Elina Svitolina po raz czwarty w karierze dotarła do ćwierćfinału French Open i stanęła przed szansą na pierwszy awans do półfinału imprezy. Zadanie miała bardzo trudne, bowiem Aryna Sabalenka w tegorocznej edycji spisuje się znakomicie. W czterech poprzednich meczach nie przegrała ani jednego seta.

Do pewnego momentu pierwszego seta ukraińska tenisistka rywalizowała z wiceliderką rankingu WTA jak równa z równą. Przy stanie 4:4 Svitolina przegrała jednak wymianę przy własnym serwisie, co Sabalenka skrzętnie wykorzystała i przy swoim zagraniu dokończyła seta, wygrywając go 6:4.

W drugiej partii gra była jeszcze bardziej zacięta. Po wyjściu na prowadzenie 2:0, Svitolina następnie straciła przewagę, przegrywając cztery kolejne gemy. Choć Ukrainka próbowała jeszcze dogonić Sabalenkę, ostatecznie jej się to nie udało i ponownie przegrała 4:6, a w efekcie cały mecz.

Elina Svitolina (192. WTA) vs Aryna Sabalenka (2. WTA) 4:6, 4:6

Aryna Sabalenka awansowała tym samym do półfinału wielkoszlemowego French Open. Jej rywalką będzie Czeszka Karolina Muchova (43. WTA), która w ćwierćfinale wygrała 7:5, 6:2 z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową.