Sabalenka zdominowała rywalki. Pod tym względem była lepsza nawet od Świątek

30 lis 2023, 12:54

Choć Iga Świątek z przytupem zakończyła zmagania w sezonie 2023, wracając na fotel liderki rankingu WTA, świetny sezon ma również za sobą Aryna Sabalenka. Białorusinka, która prowadziła na światowych listach przez kilka tygodni, w tym roku zanotowała najwięcej uderzeń kończących.Udany sezon Aryny Sabalenki

Iga Świątek i Aryna Sabalenka były zdecydowanie najlepszymi tenisistkami w 2023 roku. Polka i Białorusinka wymieniły się pozycjami na szczycie rankingu WTA, choć druga z nich dzierżyła to miano jedynie przez niecałe dwa miesiące. W pozostałej części roku to nasza zawodniczka była liderką.

Generalnie cały ostatni sezon był dla białoruskiej tenisistki bardzo udany. W każdym z wielkoszlemowych turniejów docierała co najmniej do półfinału – w US Open przegrała dopiero w finale, a w Australian Open okazała się najlepsza. Ponadto wygrała dwa inne turnieje – w Adelajdzie i Madrycie.

Sabalenka z największą liczbą uderzeń kończących

Okazuje się, że Białorusinka była w sezonie 2023 najlepsza również pod innym względem. Całym roku Sabalenka zanotowała aż 1922 udane uderzenia kończące i nie miała sobie pod tym względem równych. Druga w klasyfikacji Łotyszka Jelena Ostapenko odnotowała 1832 pomyślne próby, a trzecia Caroline Garcia – 1829.

Pierwszą piątkę zestawienia zamknęły Jelena Rybakina z liczbą 1556 uderzeń kończących, a także Ludmiła Samsonowa (1463). W zestawieniu opublikowanym przez OptaAce zabrakło Igi Świątek.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA