San Jose: Rosolska i Krawczyk odpadają w półfinale

4 sie 2019, 07:49

Alicja Rosolska w parze z Amerykanką Desirae Krawczyk przegrała w półfinale debla z Japonką Shuko Aoyamą i jej rodaczką Eną Shibahra.

Przed spotkaniem bukmacherzy dawali dla zawodniczek takie same szanse na zwycięstwo. W pierwszym secie doszło do jednego przełamania w drugim gemie gdzie gema przy serwisie rywalek zdobyły Polka i Amerykanka. Do końca seta trwała walka gem za gema i to Rosolska wraz z partnerką wygrały 6:3.

W drugim secie lepiej spisywały się Japonki, które w drugim gemie przełamały rywalki. Rosolska i Krawczyk straty nadrobiły w siódmym gemie jednak w kolejnym ponownie straciły własne podanie i przegrały seta 6:3.

O zwycięstwie zdecydował super tie break w którym lepsze okazały się Japonki zwyciężając 10:5 i awansując do finału turnieju w San Jose.

Aoyama/Shibahare – Krawczyk/Rosolska 3:6, 6:3, 10:5