Saneczkarstwo: Odległe miejsce Kurowskiego w Siguldzie. Zwycięstwo Pawliczenki

28 sty 2018, 11:28

Maciej Kurowski zajął 26. miejsce w zawodach Pucharu Świata saneczkarzy na torze w Siguldzie. Zwyciężył Rosjanin Semen Pawliczenko, który o zaledwie 0,011 s. wyprzedził Niemca Felixa Locha.

Kurowski w pierwszym ślizgu uzyskał czas 48,852 s. i po pierwszej części rywalizacji zajmował 27. pozycję. W drugim przejeździe zanotował 24. wynik – 48,844 s. Ostatecznie Polak ukończył rywalizację na 26. miejscu z łącznym czasem 1:37.696.

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie zaliczył reprezentant Rosji Semen Pawliczenko. Rosjanin zwyciężył z czasem łącznym 1:36.758. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,011 s. zajął Felix Loch, który jest już niemal pewny zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Na trzeciej pozycji uplasował się Rosjanin Roman Repilov, który do zwycięzcy stracił 0,112 s.

Na piątej pozycji rywalizację zakończył Austriak Wolfgagn Kindl, który rywlizuje z Lochem o triumf w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Niestety przed ostatnią konkurencją tego sezonu, czyli sprintem reprezentant Austrii traci do Niemca 75 punktów i jego szanse na triumf w całym cyklu są minimalne.