Strona główna Pilka reczna Selekcjoner kadry B trenerem Azotów Puławy!

Selekcjoner kadry B trenerem Azotów Puławy!

0
foto: Marta Korzańska

Potwierdziły się plotki krążące w środowisku i szkoleniowcem Azotów Puławy został Michał Skórski. Jest on obecnie selekcjonerem kadry B, do tej pory pełnił także funkcję drugiego trenera w Gwardii Opole – brązowym medaliście minionego sezonu.

Puławianie poszukiwali nowego trenera od momentu rozstania się ze Zbigniewem Markuszewskim. Puławy to gorący teren, w którym ostatnio często dochodzi do trenerskich roszad. Skrórski otrzymuje tym bardziej ciężkie zadanie, gdyż puławska drużyna została mocno przebudowana. Pozbyto się zagranicznych zawodników i tylko na pozycji bramkarza w nadchodzącym sezonie zobaczymy Rosjanina Vadima Bogdanova oraz Ukraińca Valentego Koshovego. Oprócz tego do kadry pierwszego zespołu włączono kilku młodych zawodników z drugiej drużyny.

– “Nasz wybór padł na młodego trenera, który jednak może poszczycić się ciekawym CV. Jest przecież selekcjonerem kadry B, która jest bezpośrednim zapleczem dla pierwszej reprezentacji. Skoro Związek Piłki Ręcznej w Polsce powierzył Michałowi Skórskiemu tak odpowiedzialne stanowisko to uważamy, że jest to bardzo dobra rekomendacja dla trenera, który w ostatnim sezonie wraz z ekipą z Opola świętował zdobycie brązowego medalu.” – mówi Jerzy Witaszek, Prezes Azotów-Puławy na łamach klubowych social mediów.

Skórski to główny konstruktor sukcesu Gwardii Opole. Wielu mówi, że bez niego zespół nie sięgnąłby po brązowy medal w tym sezonie. Ile w tym prawdy? Zweryfikują nadchodzące rozgrywki, w których zobaczymy odmienione Azoty Puławy oraz Gwardię bez swojego drugiego trenera.

Komentarze